Перейти до основного вмісту

Виховна година «Чорнобиль. Ціною власного життя»


Мета:
  • розширити знання дітей про про Чорнобильську катастрофу;
  • ознайомити з потенційною небезпекою радіації;
  • формувати почуття відповідальності до навколишнього середовища;
  • виховувати любов до природи.

Обладнання: свічка, магнітофон, фонограми, мультимедійний проектор.

Хід виховної години


Учень 1


Ви чули, як плаче спустошена Прип’ять,
За скоєний гріх розіп’ята живцем,
Прип’ята до неба, щоб вічності випить,
Щоб вмити від бруду змарніле лице?
Регочуть іони малиновим дзвоном,
Вбиваючи блиск нерозкритих очей,
Ридає вночі божевільна мадонна,
Приймаючи з лона холодних дітей
В бездонність ночей.
І тихо ступає життя у полин,
І лине Чорнобильський дзвін.


Анна Багряна


Учень 2
Чорнобиль — місто в Київській області. У 1986 році населення Чорнобиля було майже 14,5 тисяч. В 1970 році вирішили побудувати атомну електростанцію поблизу Чорнобиля. У 1986 році у місті енергетиків Прип’ять проживало близько 50 тисяч мешканців.

Учень 3
26 квітня 1986 рік — день, коли Чорнобиль став відомим на весь світ. Сталася найбільша катастрофа за всю історію ядерної енергетики.

Учень 3
Для чергового обслуговування була запланована зупинка 4-го енергоблока на 25 квітня 1986 року. Вирішили використати цю можливість та провести ряд випробувань. Через помилку оператора впала потужність.

Учень 4
О 1:23:04 почався експеримент. Потужність реактора почала швидко зростати.
О 1:23:40 була натиснута кнопка аварійної зупинки реактора. Через кілька секунд — вибух.
Була тепла квітнева ніч. Все місто спало. Люди не здогадувались про страшну загрозу.

Перегляд відеороліка



Учень 5
Пожежники боролися з вогнем в умовах смертельної небезпеки. Деякі з них виходили на дах енергоблоку повторно, не зважаючи на радіацію. Пожежа тривала 10 днів. 30 пожежників врятували електростанцію ціною власного життя. Адже ядерна смерть загрожувала всьому живому і неживому.

Перегляд відеороліка


Учень 6
Радіація причаїлася скрізь: у воді, ґрунті, повітрі. Поля річки, ліси уражені невидимою хворобою. Щонайменше 400 тисяч були змушені залишити свої домівки, речі, домашніх улюбленців, які почали випромінювати радіацію.

Перегляд відеороліка



Учень 7
Ми схиляємо голови перед усіма, хто ціною свого життя врятував життя мільйонів. Ми запалимо свічку і вшануємо героїв хвилиною мовчання.

Фото Yevgenia Nikolayenko.

Фото Yevgenia Nikolayenko.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Старий Новий рік. Історія та традиції святкування

мета: поглибити знання дітей про Старий Новий рік;            розвивати пам“ ять, увагу, творче мислення;            виховувати любов і ровагу до українського народу, його звичаїв та традицій. Хід виховного уроку Вступна бесіда Вчитель - Кожне свято по-своєму цікаве. Але що ви знаєте про Старий Новий рік? Оголошення теми і мети виховної години Усний журнал Вчитель — Чим відрізняються юліанський та григоріанський календарі? Учень 1 - Юліанський календар був запроваджений з 45 року до н. е. Юлієм Цезарем. За цим календарем кожні 3 роки повторю ють високосний рік. Тоді календарний рік на 11 хвилин довший астрономічного. Отже, зайвий день утворюється кожні 128 років. Учень 2 - Григоріанський календар визнає кожен 4 рік високосним, виняток — роки кратні 100 тільки тоді, коли вони не діляться на 400. Зайвий день утворюється тільки за 3200 років. Вчитель — Яка історія виникнення С...

Екскурсія по кінно-спортивному клубу

11.05.2017 5-А класу була проведена екскурсія по кінно-спортивному клубу "Шостка"    .

Виховна година “Європа – наш цивілізаційний вибір”

мета: ознайомити учнів із загальною інформацією про Євросоюз та його основні органи; сформувати уяву про розвиток Європи. Вчити працювати в групах, висловлювати думки. Хід заходу Європейський союз (ЄС) - це об’єднання Європейських країн, що поєднало європейські народи заради спільного стабільного розвитку. Брюссель — столиця Євросоюзу. Євросоюз був утворений для зближення держав Європи після Другої світової війни. Війни ведуться заради територій та влади над ними. Для уникнення збройних конфліктів країни об’єдналися і стали одним цілим, створивши спільний ринок, гроші, політику. Спершу Європейський Союз був заснований шістьма країнами: Франція; Німеччина; Італія; Бельгія; Нідерланди; Люксембург. Але після цього відбулось сім етапів послідовного розширення ЄС , що наразі нараховує 28 членів. Хронологія вступу країн до ЄС 1957 рік: Бельгія, Німеччина, Італія, Люксембург, Нідерланди, Франція; 1973 рік: ...