Перейти до основного вмісту

Виховна година "День Соборності України"


мета: поглибити знання учнів про історію виникнення свята Соборності України;
формувати риси громадянина України;
виховувати національну свідомість учнів та любов до Батьківщини.

Хід роботи

1. Організаційний момент
2. Оголошення теми і мети
3. Основна частина

Вчитель: День Соборності України відзначають кожного року 22 січня в день проголошення “Акту Злуки” Західноукраїнської Народної Республіки та Української Народної Республіки у 1919 році.

Учень 1: На протязі багатьох століть Україна не мала єдиної території і в різні періоди належала іншим державам: Польщі, Росії, Литві та іншим. Під час революційних змін у січні 1918 була створена Українська Народна Республіка, відома як УНР. Також була утворена Західноукраїнська Народна Республіка — ЗУНР, чиї території входили до складу Австро-Угорської імперії.

Учень 2: Лідери цих держав підписали поєднувальний договір, відомий нам як “Акт Злуки” і був оприлюднений у Києві на Софіївській площі 22 січня 1919 року. Вже буквально через кілька місяців більшовики увійшли в Київ, Закарпаття окупувала Чехословаччина, а Східну Галичину - поляки. А далі ...

Учень 3: Акт злуки тоді так і залишився лише декларацією, але народ ніколи не втрачав надію, адже народ, який втратив надію просто зникає.

Учень 4: 22 січня 1990-го року мільйони українців вишикувалися в справжню живий ланцюг, що розтягся від Києва до Львова. Вони відзначали День Соборності, День своєї української єдності та свободи.

Учень 5: Єдність і свобода робить нас гідними нащадками наших батьків! Будемо з трепетом зберігати цей безцінний скарб! Хай береже нас усіх Господь і слава Йому за цю прекрасну країну - Україну!

4. Перегляд фільму “Злука”
5. Обговорення
6. Підведення підсумків

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Старий Новий рік. Історія та традиції святкування

мета: поглибити знання дітей про Старий Новий рік;            розвивати пам“ ять, увагу, творче мислення;            виховувати любов і ровагу до українського народу, його звичаїв та традицій. Хід виховного уроку Вступна бесіда Вчитель - Кожне свято по-своєму цікаве. Але що ви знаєте про Старий Новий рік? Оголошення теми і мети виховної години Усний журнал Вчитель — Чим відрізняються юліанський та григоріанський календарі? Учень 1 - Юліанський календар був запроваджений з 45 року до н. е. Юлієм Цезарем. За цим календарем кожні 3 роки повторю ють високосний рік. Тоді календарний рік на 11 хвилин довший астрономічного. Отже, зайвий день утворюється кожні 128 років. Учень 2 - Григоріанський календар визнає кожен 4 рік високосним, виняток — роки кратні 100 тільки тоді, коли вони не діляться на 400. Зайвий день утворюється тільки за 3200 років. Вчитель — Яка історія виникнення С...

Екскурсія по кінно-спортивному клубу

11.05.2017 5-А класу була проведена екскурсія по кінно-спортивному клубу "Шостка"    .

Виховна година “Європа – наш цивілізаційний вибір”

мета: ознайомити учнів із загальною інформацією про Євросоюз та його основні органи; сформувати уяву про розвиток Європи. Вчити працювати в групах, висловлювати думки. Хід заходу Європейський союз (ЄС) - це об’єднання Європейських країн, що поєднало європейські народи заради спільного стабільного розвитку. Брюссель — столиця Євросоюзу. Євросоюз був утворений для зближення держав Європи після Другої світової війни. Війни ведуться заради територій та влади над ними. Для уникнення збройних конфліктів країни об’єдналися і стали одним цілим, створивши спільний ринок, гроші, політику. Спершу Європейський Союз був заснований шістьма країнами: Франція; Німеччина; Італія; Бельгія; Нідерланди; Люксембург. Але після цього відбулось сім етапів послідовного розширення ЄС , що наразі нараховує 28 членів. Хронологія вступу країн до ЄС 1957 рік: Бельгія, Німеччина, Італія, Люксембург, Нідерланди, Франція; 1973 рік: ...